Wisla Plock kontra Chrobry Głogów, wynik spotkania - 2-1

W emocjonującym starciu ligowym I Ligi, Wisła Płock podejmowała drużynę Chrobry Głogów na własnym boisku Orlen Stadion. Spotkanie obfitowało w intensywne akcje, a wynik na przerwę pozostawał niezmieniony - 0:0. Dopiero w drugiej połowie padły gole, które ostatecznie przesądziły o losach meczu. Wisła Płock zwyciężyła 2:1, zdobywając cenne trzy punkty. Sędzią tego spotkania był D. Sulikowski. Kolejne emocje czekają nas już w następnej kolejce.

Przebieg meczu

W meczu 13. kolejki I Ligi drużyna Wisły Płock podejmowała na własnym stadionie Chrobrego Głogów. Spotkanie odbyło się na Orlen Stadion, a na trybunach zasiadło liczne grono kibiców, którzy oczekiwali emocjonującej rywalizacji.

Początek spotkania nie zwiastował intensywnych emocji. Przez większość pierwszej połowy obie drużyny starały się budować swoje akcje, jednak brakowało precyzji w ostatecznym wykonaniu. Obrońcy obu zespołów utrzymywali się na wysokim poziomie, skutecznie blokując ataki rywali. Mimo starań i kilku groźnych sytuacji, wynik na przerwę pozostał bezbramkowy.

W drugiej połowie na murawę wyszli piłkarze obu drużyn z większym animuszem. Wisła Płock zaczęła narzucać swoje tempo i to właśnie gospodarze jako pierwsi otworzyli wynik spotkania. W 54. minucie piłkę do siatki skierował Łukasz Sekulski, zdobywając pierwszą bramkę dla swojego zespołu. Asystę przy tym trafieniu trudno jednoznacznie przypisać, gdyż akcję przeprowadzono w dużej mierze indywidualnie.

Jednak radość gospodarzy szybko została przyćmiona przez odpowiedź drużyny Chrobrego Głogów. Zaledwie trzy minuty po bramce Wisły, Gabriel Estigarribia doprowadził do wyrównania. Argentyński napastnik znalazł się w idealnej pozycji do strzału po podaniu od kolegi z drużyny i z pewnością wykorzystał tę okazję, wyprowadzając swoją ekipę na prostą.

Mecz nabrał tempa, a drużyny zaczęły stwarzać sobie coraz większe szanse. W 67. minucie znowu na listę strzelców wpisał się Łukasz Sekulski. Napastnik Wisły Płock wykorzystał błąd defensywy przeciwnika i skierował futbolówkę do bramki, dając swojemu zespołowi prowadzenie 2-1. Tym razem również asysta nie została odnotowana, gdyż akcję przeprowadzono w dużej mierze indywidualnie.

Chociaż obie drużyny starały się zdobyć kolejne bramki, ostatecznie wynik meczu nie uległ zmianie. Gospodarze utrzymali minimalną przewagę nad przeciwnikiem, co pozwoliło im się cieszyć z trzech punktów.

Kartki i sędzia

W trakcie spotkania sędzia D. Sulikowski pokazał kilka żółtych kartek. W drużynie gospodarzy upomnienia otrzymali D. Kocyla w 61. minucie oraz J. Szymański w 89. minucie. Z kolei w drużynie Chrobrego Głogów żółte kartki zobaczyli G. Estigarribia w 9. minucie oraz M. Michalec w 37. minucie.

Należy podkreślić, że żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki.

Podsumowanie

Mecz pomiędzy Wisłą Płock a Chrobrym Głogów dostarczył kibicom wiele emocji. Pomimo braku bramek w pierwszej połowie, druga część spotkania obfitowała w akcje i gole. Ostatecznie to gospodarze cieszyli się z trzech punktów dzięki trafieniom Łukasza Sekulskiego. Mecz ten na pewno zostanie zapamiętany przez fanów obu drużyn jako niezwykle wyrównane widowisko.

Wisła Płock po tej wygranej będzie kontynuować swoje zmagania ligowe w meczu przeciwko Motorowi Lublin, Odrze Opole oraz Zniczowi Pruszków. Z kolei Chrobry Głogów zmierzy się w kolejnych spotkaniach z Zniczem Pruszków, Resovią Rzeszów oraz Podbeskidziem.