Lechia Gdansk kontra Wisla Plock, wynik meczu 3-1

W miniony piątek, 17 lutego 2024 roku, na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk odbył się emocjonujący mecz piłkarski pomiędzy Lechią Gdańsk a Wisłą Płock. Lechia Gdańsk zdominowała to starcie, sięgając po zwycięstwo z wynikiem 3-1. Już na przerwę gdańszczanie prowadzili 2-0, co dało im solidną przewagę w tym starciu I ligi.]]>

Relacja z meczu Lechia Gdańsk - Wisła Płock

Wczorajszy wieczór na Polsat Plus Arena Gdańsk był jednym z tych, które na długo pozostaną w pamięci kibiców Lechii Gdańsk. Gospodarze podejmowali Wisłę Płock w emocjonującym starciu, które od samego początku zapowiadało wiele goli i niezwykłych momentów.

Mecz rozpoczął się o godzinie 19:00, a na murawie zobaczyliśmy dwie drużyny zmotywowane do walki o zwycięstwo. Sędzią głównym spotkania był Pan Urban, a na trybunach zasiadło wiele tysięcy kibiców, którzy tworzyli niesamowitą atmosferę wspierając swoje zespoły.

Pierwsza bramka padła już w 15. minucie, kiedy to T. Bobček strzałem precyzyjnie umieścił piłkę w siatce, dając prowadzenie Lechii Gdańsk. Gospodarze nie zwalniali tempa i w 29. minucie to M. Khlan podwyższył wynik na 2-0, sprawiając radość swoim fanom.

Po przerwie Lechia kontynuowała swoją dominację na boisku, a w 60. minucie C. Mena strzałem głową znakomicie wykończył akcję, ustalając wynik na 3-0 na korzyść gospodarzy. Wisła Płock nie zamierzała się poddać i w 87. minucie F. Hiszpański zdobył honorowego gola dla gości, zmieniając wynik na 3-1.

Spotkanie nie obyło się bez emocji i ostrej gry, czego dowodem są żółte kartki dla L. Sekulskiego i M. Haglind-Sangre z Wisły Płock. Czerwone kartki nie zostały przyznane żadnej z drużyn.

Po końcowym gwizdku sędziego kibice Lechii Gdańsk mogli cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa 3-1. Następne mecze dla Lechii to starcia z Zniczem Pruszków, Resovią Rzeszów oraz Podbeskidziem, natomiast Wisła Płock zmierzy się z GKS Katowice, Niecieczą oraz Górnikiem Łęczna.