Spotkanie Wisla Plock - Miedz Legnica, wynik końcowy 2-1

W najnowszym starciu piłkarskiej I ligi drużyna Wisły Płock podejmowała zespół Miedzi Legnica na Orlen Stadion. Mecz ten odbył się 5 dni temu, dnia 24 kwietnia o godzinie 16:00. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2-1, pomimo prowadzenia ekipy gości 1-0 na przerwę.

Relacja z meczu Wisła Płock - Miedź Legnica

W niedzielne popołudnie na Orlen Stadionie odbyło się starcie pomiędzy Wisłą Płock a Miedzią Legnica w ramach 29. kolejki I ligi. Sędzią głównym spotkania był P. Pskit, a na trybunach zasiadło liczne grono kibiców obu drużyn.

Pierwsza połowa meczu była pełna emocji, a już w 45. minucie na prowadzenie wyszli goście. W. Bogacz ustalił wynik na 0-1, co sprawiło, że Gospodarze musieli jeszcze mocniej naciskać.

Po przerwie Wisła Płock ruszyła do odrabiania strat i już w 47. minucie M. Haglind-Sangré wyrównał stan meczu na 1-1. Gospodarze mieli w sobie więcej werwy i zaangażowania, co przyniosło efekty.

W 59. minucie piękne trafienie É. Thiakane dało Wisłe prowadzenie 2-1, które utrzymali do ostatniego gwizdka sędziego. Miedź Legnica starała się odrobić straty, lecz solidna obrona gospodarzy nie pozwoliła na zmianę wyniku.

Spotkanie obfitowało w kartki, zarówno żółte, jak i czerwone. Gospodarze mieli trudny wieczór, a czerwoną kartkę w 53. minucie otrzymał L. Sekulski. Wśród Gości żółte kartki zobaczyli kolejno: R. Hoogenhout, J. Carolina, T. Aguado, I. Kaczmarski, M. Lehaire.

Wisła Płock zakończyła mecz z przewagą bramkową, chociaż musiała sobie radzić w osłabieniu po czerwonej kartce. Miedź Legnica natomiast będzie musiała zrewanżować się w kolejnych spotkaniach.

Następne wyzwania czekają Wisłę Płock, która zmierzy się z Chrobrym Głogów, Motorem Lublin oraz Odrą Opole. Miedź Legnica natomiast stanie do pojedynków z Resovią Rzeszów, Podbeskidziem oraz Zagłębiem Sosnowiec.