Dnia 2023-12-09 14:00 na obiekcie Orlen Stadion miał miejsce mecz Wisla Plock vs Podbeskidzie: końcowy wynik 2-1

W ostatniej kolejce I Ligi doszło do spotkania pomiędzy drużynami Wisła Płock i Podbeskidzie. Mecz odbył się na Orlen Stadion, a ostateczny wynik to 2-1 na korzyść gospodarzy. Wynik na przerwę wskazywał na minimalną przewagę Wisły - 1-0. Spotkanie to miało miejsce 9 grudnia 2023 roku o godzinie 14:00.

Ostatnie zwycięstwo Wisły Płock

W dniu 9 grudnia 2023 roku na Orlen Stadionie w Płocku odbyło się spotkanie I ligi pomiędzy drużyną Wisła Płock, a Podbeskidziem. Gospodarze wyszli na boisko w składzie 4-4-2, z kolei goście wystąpili w ustawieniu 4-3-3. Mecz zakończył się zwycięstwem Wisły Płock 2-1.

W pierwszej połowie emocji nie brakowało. Wisła Płock objęła prowadzenie w 45. minucie, gdy F. Hiszpański skutecznie wykorzystał sytuację i wpakował piłkę do bramki Podbeskidzia, asystującemu zawodnikowi należał się wielki szacunek za precyzyjne podanie. Pomimo starań gości, wynik do przerwy nie uległ zmianie i wynosił 1-0 na korzyść gospodarzy.

Druga połowa również była pełna emocji. W 54. minucie Ł. Sekulski podwyższył prowadzenie Wisły Płock na 2-0, co wywołało gromkie oklaski ze strony kibiców. Jednakże szybko na odpowiedź nie musiano długo czekać. L. Etoundi zdobył bramkę dla gości w 58. minucie, zmniejszając różnicę w wyniku na 2-1.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 na korzyść Wisły Płock, co wywołało ogromną radość wśród miejscowych kibiców. Należy również zwrócić uwagę na zaangażowanie zawodników obu drużyn, którzy walczyli do końcowego gwizdka sędziego.

Na boisku nie obyło się bez kartek. Ł. Sekulski i A. Chrzanowski z Wisły Płock oraz D. Mikolajewski i M. Chlumecky z Podbeskidzia otrzymali żółte kartki. Czerwone kartki nie zostały przyznane żadnemu zawodnikowi.

Następne mecze dla Wisły Płock to Zaglebie Sosnowiec, Lechia Gdansk oraz GKS Katowice. Podbeskidzie zmierzy się natomiast z Znicz Pruszków, Resovią Rzeszów oraz Odrą Opole.